Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama Antrenman

By: Murat Yavuz

Kavitasyon, ozon tedavileri, çeşitli kimyasal yöntemlerle belli bölgeleri inceltmeye çalışan insanlar… Bu makalemizde bölgesel zayıflamanın veya incelmenin bir yalan olduğundan bahsedeceğiz.

Öncelikle vücudumuzun bir bütün olduğunu ve ayrı ayrı derebeyliklerden oluşmadığını bir bütün olarak kilo alıp bir bütün olarak kilo verdiğimizi bilmemiz gerekir. Peki neden kilo aldığımız zaman sadece belirli bölgelerimiz daha çok yağlanır? Bunun en önemli nedeni genetik özelliklerimiz. Kişinin vücut tipine ve genetik özelliklerine göre bazı bölgelerinin daha fazla yağlanması mümkündür.

Tabi ki çevre koşullarının etkisini de yadsıyamayız ancak örnek vermek gerekirse kişi kalçadan yağlanmaya müsait bir vücut tipine sahipse kilo aldığında o bölgede daha çok yağlanma görülecektir. Gün içinde de hareketsizse masa bir işi varsa bu durum kaçınılmaz bir hal alır.

İyi programlanmış bir antrenman ve sağlıklı beslenme ile her şeyin mümkün olduğunu her zaman vurguluyoruz. Tüm vücudu çalıştıran antrenmanların yanında belirli bölgeler de iyi tasarlanmış bir antrenman programı ile çalışılınca, vücuttaki ideal oranı yakalamanız hayalinizdeki vücuda sahip olmanız imkansız değil!...