ANTRENMAN ÖNCESİ MOTİVASYON

ANTRENMAN ÖNCESİ MOTİVASYON Motivasyon

By: Murat Yavuz

En az antrenman kendisi kadar önemli bir konu olan antrenman öncesi kendini motive etme olgusu spor bilimi içinde ayrı bir dal olarak incelenmektedir. Birebirspor olarak bizde antrenman öncesi motivasyona çok önem veriP, bu konuda detaylı çalışmaları sürdürüp, sizi en iyi şekilde motive etmek için uğraş veriyoruz.

Hedef: Bildiğiniz üzere hedef koymazsanız, yaptığınız antrenmanın nedenini sorgulamazsanız eğitmeninizle gerçekçi hedefler üzerinde çalışmazsanız en başta kendinizi uçaktan paraşütsüz atmış olursunuz. Bir hedef koyun ve her antrenman öncesi o hedefe ulaştığınızı hayal edin.

Amaç: Genelde hedefle karıştırılsa da amaç çok farklı bir olgudur. Hedef varacağınız noktadır ancak amaç sizin hayattaki misyonunuzdur. Antrenmanla hayatınızı bütünleştirirseniz daha iyi bir şekilde motive olursunuz.

Magic(sihir): Ve asıl önemli madde. Sporun büyüsüne kapılırsanız asla motive olmakta zorlanmazsınız. Birebirspor olarak ekibimizin kendine en çok güvendiği konu budur. Bizim sihrimiz insanların sporu yaşam tarzı haline getirirken bundan zevk almalarını, haz duymalarını sağlamaktır. Sizin spora nasıl baktığınız değil takımımızın size sporu nasıl yaptırdığıdır asıl sihrimiz.

Her antrenmandan sonra hedefinize bir adım daha yaklaştığınızı unutmayın. Şimdi herkese iyi çalışmalar.