KOLLARINIZDAKİ YAĞLARA VEDA EDİN

KOLLARINIZDAKİ YAĞLARA VEDA EDİN Antrenman

By: Murat Yavuz

Daha önceki makalelerimizde bölgesel zayıflamanın bir yalan olduğundan bahsetmiştik. Peki kollarımızdaki yağlardan nasıl kurtulmalı? İyi programlanmış bir full body programının yanında uyguladığınızda istediğiniz sonuçları alabilmeniz için kollardaki yağlar hakkında size bazı ipuçları vereceğiz.

  • Klasik tekrar sayılarından kurtulun: örneğin klasik hipertrofi tekrarından(8-12) kesinlikle uzak durun.
  • Neden protein? Kollardaki yüksek tekrardaki enerji sistemini uygulayabilmek için neden protein ağırlıklı bir beslenme yolu izlenir ki?
  • Ödem yapıcı besinlerden, rafine tuzdan yani sanayi tuzundan uzak durun. Ödem atıcı bitkisel çaylardan veya sağlıklı karışımlardan kullanmanızı tavsiye edebiliriz.
  • Şeker. Uzak durmayın, direkt olarak kaçın! Kanser hücrelerini besleyen bir zehrin size ve kollarınıza neler yapabileceğini bir hayal edin.
  • Yeterli ve dengeli uyku. Fazla veya az uyumak vücudunuzdaki ph dengesini alt üst eder. Eğer kollarınızda buna elverişliyse o bölgede bir şişkinlik ve yağ birikmesi kaçınılmazdır.
  • Her makalede vurguladığımız gibi motivasyon. Çalışma esnasında ve daha sonra o bölgenin inceldiğini ve antrenmanınızın işe yaradığını hissedin.

Sizlerle özel çalıştırdığımız bir bayanın örnek bir triceps(arka kol) programını paylaşacağız.

Öncelikle antrenman şiddetinin %55 olduğunu ve bireye dayanıklılık çalıştırdığımızı belirtelim:

Isıma amaçlı 20 dakika krank cycle (el bisikleti) düşük şiddette.

Thereband overhead triceps extansion ( düşük level thereband kullanın) 2x30

Kneeling diamond push up 2 x maximum

Tripceps press machine 3x24

Dumbell kick back 2x26